Modüler Bölme Duvar Sistemleri


Modüler Bölme Duvar Sistemleri, ofis ortamının gereksinim duyduğu ses ve yangın kontrolü, tesisatlara geçiş ve erişim olanağı, hızlı montaj ve demontaj, düzenli ve temiz çalışma alanı yaratma özellikleriyle öne çıkmaktadır.
Alüminyum ve çelik profillerden oluşan konstrüksiyon yapısı, vinil kaplı alçıpan ve melamin panel seçenekleri ile geleneksel duvar sistemlerine göre çok daha hafif bir çözüm sunarak bina yükünü azaltmakta ve bu özellikleriyle de yapı maliyetine ekonomik katkı sağlamaktadır.

 

OMEGALI SİSTEM-MBD
 

DERZLİ SİSTEM-FECO

 
HAREKETLİ DUVAR SİSTEMLERİ-DORMA


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DEMONTE BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ- OMEGALI SİSTEM

MBD 70’in en önemli özelliği cam ünitelerinin uygulama yerinde değil, monoblok olarak fabrikada hazırlanıyor olması. Milimetrik düzgünlükte, temiz ve montaja hazır olan monoblok cam üniteleri, uygulama yerinde alüminyum ve cam kesme, temizleme gibi işlemlere gerek bırakmıyor. Tamamı alüminyum olan gövde profilleri esneme ve deformasyon gibi sorunlar yaratmadan düzgün ve net bir görünüm sağlıyor.

MBD 70 Modüler Bölme Duvar Sistemi’nin tüm konstrüksiyonu ve panelleri ön üretimli olup, kısa sürede ve en temiz biçimde monte ediliyor. İster dolu, ister camlı modüllerle olsun, mekanı ihtiyaca en uygun şekilde düzenliyor. Sistem içine yerleştirilebilen jaluziler, özel çalışma hacimleri yaratırken, aynı zamanda mekanlar arası görsel iletişimin devamlılığını da sağlıyor.

Dolu modül panelleri olarak, değişik renk ve dokularda vinil kaplı alçıpan, melamin veya laminat kaplı yonga levha kullanılabilirken, alüminyum profillerde elektrostatik toz boya yöntemi ile tüm RAL renkleri uygulanabiliyor. Kapı modüllerinde kullanılan kanatları laminat yüzeyli olarak üretiliyor, istendiğinde doğal ahşap kaplama seçenekleri de sunulabiliyor.

MBD-70, Çalışma ortamlarında var olan iç ortam gürültü kirliliği ve yangın tehlikesine karşı yalıtım özelliğine sahiptir. Dayanıklı alüminyum gövde profilleri, esneme ve deformasyonu ortadan kaldırır.
MBD-70 camlı üniteleri, milimetrik düzgünlükte, temiz ve montaja hazır olarak üretilir. Uygulama mekanında cam kesim ve temizliği, jaluzi montajı gibi işlemleri ortadan kaldırır, zamandan tasarruf sağlar.
Tüm konstrüksiyon ve kaplama üniteleri ön üretimli olan MDB-70, montaj aşamasında ve sonrasında ayrıca boya, macun gibi işlemler gerektirmez, böylelikle kısa sürede, hızla teslim edilme avantajına sahiptir.
Konstrüksiyonun ve sistem çözümünün sağladığı avantaj ile tüm mekanlara hızla monte edilir. 

UYGULAMA RESİMLERİ

     


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DEMONTE BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ– DERZLİ SİSTEMFeco Modüler Bölme Duvar Sistemi, ölçüleri, modül tipleri, detayları, modül kaplama malzemelerinde kullanılan doğal ahşap kaplama, laminat ve melamin gibi çok çeşitli ürün seçenekleriyle kişiye özel, fonksiyonel ve dekoratif ortamlar yaratan, ileri teknoloji ürünü bir sistemdir.

Feco Modüler Bölme Duvar Sistemleri; Almanya’nın önde gelen modüler bölme duvar üreticilerinden biri olan ve prestijli mekanlara imza atan Feco firması ile yapılan lisans anlaşması sonucunda Aspen Hadımköy Tesisleri’nde üretilmektedir.
Dolu modüllerin montajında kullanılan raylı klips sistemi ile sistem darbelere dayanıklı hale gelmekte ve modül birleşim detaylarında sorun oluşmamaktadır. Raylı klips sistemi bu avantajlarının yanı sıra montaj kolaylığı da sağlamaktadır.
 Ürün yelpazesinde yer alan camlı modüller, fabrika ortamında monoblok olarak, en temiz ve en hassas ölçüde üretilmektedir. Bu sayede şantiye ortamındaki, çalışma süresi hızlanmakta ve bu tozlu ortamların olumsuz koşullarından etkilenmemektedir. Camlı modüller ferah ve aydınlık mekanlar yaratmak amacıyla standart ebatların dışında isteğe uygun olarak daha değişik boyutlarda da üretilmektedirler.

FECOFİX.

İnce cam profilleri ve derzli sistemiyle FECO, estetikte minimalist anlayışın mükemmel yanısmasıdır. Melamin, laminat, ya da ahşap kaplama yüzey seçenekleri ile çalışma ortamının renk ve estetik değerlerini yükseltir. FECO, çağdaş çalışma ortamları için özel olarak geliştirdiği hareketli raf sistemi ve her türlü altyapı donanımına uygun geçiş çözümleri ile daha keyifli, daha zevkli çalışma ortamları oluşturur.
FECO, üstün teknoloji ürünü konstrüktif yapısı ve malzeme kalitesiyle çalışma ortamlarında potansiyel gürültü kirliliği, olası yangın tehlikesine karşı üstün izolasyon sağlar. Daha sessiz, daha güvenli mekanlar yaratır.

UYGULAMA RESİMLERİ
 

   

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DEMONTE BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ– DERZLİ SİSTEM
 

 
 
Güncel mimari, saydamlık ve mekan bütünlüğü ile ifade edilmektedir. Bu nitelikler ise yapısal karşılıklarını fecostruct'ta bulmaktadır. Yalnızca 20 mm ene sahip gizli alüminyum çerçeve üzerine yapıştırılmış olan çerçevesiz ve çıkıntısız camlama uygulaması, etkileyici sonuçlar vermektedir. Elde edilen bu sonuç; hayranlık uyandırırken aynı anda çok da doğal görünen dümdüz cam duvarlar meydana getirmektedir.
fecostruct, ses yalıtımının oldukça önemli olduğu mekanlarda bile görsel iletişime, yeni bir özgürlük kazandırmaktadır. Geniş ve saydam mekanlarda kullanılan tam camlı modüller, iç mekanlara doğal ışığı yaymak için tercih edilmektedir. fecostruct, yüksek kaliteli kaplama yüzeyleri ile bir araya getirildiğinde, hiç bir konuda eksiklik hissi uyandırmayan estetik bir etki yaratmaktadır. 

Ürün Özellikleri;

* Çerçevesiz, tek ya da çift camlı modüller
* Gizlenmiş alüminyum çerçeve üzerine, alüminyum renginde silicon yapıştırıcı
* Yalnızca 20 mm ene sahip, çepeçevre   uzanan  yapıştırma şeridi
* 47dB'e kadar ses   yalıtımı
* Ahşap veya silicon camlı kapı kanadı

UYGULAMA RESİMLERİ

   
   

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HAREKETLİ DUVAR SİSTEMLERİ– DORMA
                                                                                               

* DORMA Hüppe Hareketli Bölme Duvar Sistemleri ile hayallerinizdeki mekanı tasarlayın

* DORMA Hareketli bölme duvar sistemleri gerek tasarım kolaylığı sağlayan teknik özellikleri, gerek alternatifli yüzey seçenekleri ve gerekse emsalsiz yüksek ses yalıtım özelliği sebebiyle dünya çapında birçok prestijli projede kullanılmış ve kullanılmaktadır.

* DORMA Hareketli bölme duvar sistemleri manuel, yarı otomatik ve tam otomatik seçenekleri ile kullanıcısına sonsuz konfor sağlar. 60 dB ye varan ses yalıtım değerleri ile bütün rakiplerinden ayrılır. Yangın güvenliği ile ilgili tüm gereksinimleri karşılayacak sertifikalara sahip olmasının yanı sıra ürün tiplerindeki çeşitlilik sonsuz tasarım seçeneği sunar.

* DORMA Hüppe Hareketli bölme duvar sistemleri tüm dünyada, otellerde, okullarda, otellerin konferans, eğitim ve toplantı salonlarında ve ofis binalarında kullanılmaktadır.
Esneklik, hareketli bölme duvar sistemleri için anahtar kelimedir. Teknolojisinin yanısıra ahşaptan cama, laminattan kumaşa kadar değişen farklı yüzey kaplama malzemeleri sunan

* DORMA Hüppe Hareketli Bölme Duvar Sistemleri, hayalinizdeki mekanları yaratmayı garanti eder.

* Farklı ihtiyaçlar, ortak amaçlar Pazarı bilmek, gerekliliklerini anlamak ve bunları biçimlendirerek pratiğe dönüştürmek gibi ihtiyaçları karşılamak için, DORMA üst düzeyde bir sistem yeterliliği uygular.

* DORMA’nın benzersiz ürün serisi ve servisi, “Kapı sistemleri” ile ilgili tüm beklentilerinizi karşılayacak niteliğe sahiptir. DORMA’nın beş bölümü: Kapı Kontrol Sistemleri, Otomatik Kapılar, Cam Aksesuarları, Güvenlik Sistemleri ve Hareketli Bölme Duvar Sistemleri öyle bir şekilde bir arada kullanılır ki; mimarlara, projenin planlanmasında ve uygulamasında sonsuz bir fonksiyonellik ve tasarım
özgürlüğü verir.

* Geleceğinizi DORMA ile şekillendirin.