Cam Yünü Asma Tavan Sistemleri

Isı ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla yapı sektöründe yaygın olarak kullanılan bir malzeme olan cam yünü, doğal kum ve geri dönüşümlü camın 1450 °C ‘de karıştırılması ve ardından lifler haline getirilmesiyle elde edilmektedir. Bu esnek lifler sayesinde cam yünü üstün yangın dayanımı da sunmaktadır.
 
Ses yutuculuk değerlerinin çok yüksek olmasından ötürü yüksek akustik performans gerektiren projeler için geliştirilen çözümlerde bu malzeme kullanımı tercih edilmektedir.
Ecophon , yenilikçi yaklaşımı ve yılların verdiği tecrübe ile akustik tavan ve duvar panel sistemleri dünya pazarında kendine haklı ve lider bir konum edinmiştir.
Ecophon genel müdürlüğü ve üretim tesisleri Hyllinge, İsveç’te bulunmakta, bunun dışında Danimarka, Finlandiya ve Fransa’da da üretim yapılmaktadır.
Zengin ürün çeşitliliği ile Ecophon, dünyanın pek çok yerinde pek çok önemli projede ilk tercih olmaktadır. Peki, Ecophon'u bu kadar benzersiz kılan nedir?

  1- Güçlendirilmiş Camyünü: Tüm Ecophon ürünleri, güçlendirilmiş camyününden üretilir. Panellerin özü, yoğunluğu yüksek cam yünüdür. Camyünü özel işlemlerden geçirilmiştir. bağlı nem dayanımı % 95 dir. ( 300 derecede )
  2- Akutex T akustik yüzey : Ecophon'a patentli bu yüzey uygulaması, ses yutma performansını arttırdığı gibi, panelin toz ve kir tutmasını engeller.
  3- Geniş boyut seçenekleri
  4- Farklı kenar detayları
  5- Farklı yüzey ve renk seçenekleri
  6- Her mekana özel seçimler
Ecophon'da çözümler gereksinimlere göre geliştirilir. Çünkü her mekanın kullanım amacına göre gereksinim duyduğu akustik koşullar farklıdır. Ecophon Camyünü Asma Tavan ve Duvar Sistemleri Sistemleri her konsepte farklı ürünler sunar.

  * T24 ve T15 Taşıyıcı sistemlerle kullanılan ECOPHON Cam Yünü Asma Tavan Panelleri farklı kenar detayları ile mekana farklılık sunmaktadır.
  * Kanar Detayları : T24—T15 Sarkık Kenar (SLT) ve T24 Küt Kenar (SQ).
  * Ölçü olarak 600x600x15 mm ve 600x1200x15 mm Olarak beyaz renkte üretilen Cam Yünü Plakaları aşağıda belirtilen değerleri taşımaktadır.

  Nem Dayanımı(RH) : 90-95 %
  Ses Yutma  : 0,80-0,83 NRC
  Işık Yansıtma : 83 %
  Ağırlık : 2,50 kg/m²
  Yangın Sınıfı (yanma) : A2 
  Yangın Sınıfı (duman) : s1 
  Yangın Sınıfı (damlatma) : d0 
  Renk : Beyaz